تیر 25, 1400

آسوشیتدپرس: رژیم ایران از حمایت آمریکا و اروپا از گروه اپوزیسیون در…

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز ۲۰تیرماه با انتشار تصویری از تظاهرات ایرانیان آزاده که در جریان گردهمایی…
تیر 27, 1400

الحدث: قتل‌عام ۶۷ موضوع سخنرانیهای روز سوم اجلاس جهانی ایران آزاد

الحدث روز ۲۲تیر گزارش داد: اپوزیسیون ایران گردهمایی سالانه خود در آلبانی را به پایان…
تیر 08, 1400

واشنگتن تایمز: اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱؛ آلترناتیو دمکراتیک به سوی پیروزی،…

in پیش از کهکشان

by Super User

واشنگتن تایمز: اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱ آلترناتیو دمکراتیک به سوی پیروزی بزرگترین کنفرانس آنلاین…
تیر 21, 1400

گردهمایی جهانی ایران آزاد - اروپا و خاورمیانه در حمایت از مقاومت…

in کهکشان - روز دوم

by Super User

اجلاس بزرگ جهانی ایران آزاد، در دومین روز با شرکت ۱۵هیأت پارلمانی اروپایی، کانادایی و…
مرداد 11, 1401

سخنرانی شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، دبورا لی جیمز،…

دبورا لی جیمز - وزیر نیروی هوایی آمریکا (۲۰۱۷-۲۰۱۳) به‌شرکت‌کنندگان در اجلاس جهانی ایران آزاد۲۰۲۲،…

مخالفان ایرانی و حامیانشان، رژیم را محکوم کرده و خواهان پیگرد رئیس‌جمهور منتخب می‌شوند.
سی ان اس نیوز ۱۲ژوئیه ۲۰۲۱ در گزارشی نوشت: گردهمایی بزرگ اپوزیسیون در تبعید ایران، شاهد فراخوانهایی به سازمان ملل با خواست پیگرد بین‌المللی ابراهیم رئیسی، به اتهام مشارکت در اعدامهای فرا قضایی هزاران مخالف در دهه هشتاد میلادی بود.
مراسم سالیانه ”ایران آزاد“ که امسال به‌صورت آنلاین برگزار شد، روز دوشنبه ۲۱تیر پایان یافت.
به‌گفته سازماندهندگان، حامیان گروه مخالف شورای ملی مقاومت ایران / مجاهدین خلق، در بیش از صد کشور در این مراسم شرکت کردند.
مریم رجوی، رهبر شورای ملی مقاومت ایران در سخنرانی خود، پیروزی رئیسی در انتخاباتی که کاملاً توسط رژیم صحنه آرایی شده بود را ناشی از ترس تهران از بروز اعتراضات مردمی که در سالهای اخیر در سراسر ایران رخ داده و به‌گفته وی ”مرگ سیاسی“ علی خامنه‌ای، دانست.
وی گفت: ”ما از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم که آخوند رئیسی را مورد پیگرد بین‌المللی قرار داده، وی را به‌دلیل جنایت علیه بشریت مورد حسابرسی قرار داده و از حضور وی در جلسه آینده مجمع عمومی سازمان ملل جلوگیری کند».
رئیسی که آخرین مقام وی ریاست قوه قضاییه بود، متهم به مشارکت در اعدامهای فرا قضایی هزاران زندانی مخالف در سال۱۹۸۸ است، که بسیاری از آنها حامیان شورای ملی مقاومت ایران و مجاهدین خلق بودند.
گفته می‌شود که وی عضو ”هیئت مرگی“ بود که بر طبق فرمان روح‌الله خمینی مسئولیت اعدامهای سال۱۹۸۸ را برعهده داشت. برخی برآوردها حاکی از اعدام هزاران مخالف است.
علی صفوی، عضو کمیسیون خارجی شورای ملی مقاومت ایران مستقر در پاریس، در مصاحبه‌یی گفت: به‌عنوان تنها راه ”برای مهار خیزشهایی که سالهاست کشور را به لرزه در آورده و سال گذشته به‌دلیل اقتصاد در حال سقوط و پاندمی کووید-۱۹ افزایش یافته“، خامنه‌ای در پی انتخاب رئیسی بود.
صفوی گفت که به‌دلیل بحران‌هایی که رژیم با آنها روبه‌رو است از جمله چهار قیام پس از سال۲۰۱۷، خامنه‌ای می‌ترسد که طغیان و شورشها ادامه یابد و به این دلیل است که وی می‌خواهد فردی مانند رئیسی رئیس‌جمهور شود“ .
صفوی میزان مشارکتی که تهران اعلام کرده را زیر علامت سؤال برده و گفت که بر اساس گزارشها از صدها شهر و شهرستان و هزاران کلیپ ویدئویی که توسط مخالفان در داخل کشور تهیه شده، فراخوان تحریم به‌صورت گسترده‌یی موفق بوده و مشارکت احتمالاً کمتر از ده درصد است...
مانند همیشه حامیان ارشد غربی، از جمله قانونگذاران و سیاستمداران آمریکایی، کانادایی و اروپایی در مراسم ایران آزاد شرکت کردند.
در این مراسم سه روزه، انتخاب رئیسی و اهمیت آن در رابطه با موضوع ایران کاملاً برجسته بود و بسیاری از سخنرانان خواهان پیگرد قانونی وی شدند.
وزیر خارجه پیشین آمریکا، مایک پمپئو گفت که جامعه جهانی باید ”به هر شیوه‌ای که بتواند به حمایت از مردم ایران در نبرد برای یک ایران آزادتر و دمکراتیک تر ادامه بدهد“ .
پمپئو گفت: ”هدف مخالفان رژیم این است که ایران یک جمهوری غیرمذهبی، دمکراتیک و غیراتمی باشد“ و افزود که این همان چیزی بود که قانونگذاران آمریکایی از هر دو حزب برای آن تلاش کردند.
نخست وزیر اسلوونی یانز یانشا گفت: ”جهان در ۳۳سال گذشته، قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۱۹۸۸ را فراموش کرده است. این باید تغییر کند. به‌ویژه از آنجایی که عفو بین‌الملل، ابراهیم رئیسی را به‌دلیل نقش وی در این کشتار به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم کرده است“.
دیگر سخنرانان برجسته شامل شهردار پیشین نیویورک رودی جولیانی، سناتورهای پیشین جوزف لیبرمن و رابرت توریسلی بودند که همه خواهان پایان دادن به رژیم ایران و ایجاد یک هیأت حاکمه دمکراتیک به ریاست‌جمهوری مریم رجوی بودند.
در این مراسم اینترنتی، حامیان شورای ملی مقاومت ایران از شهرهای مختلف ایران - که برای جلوگیری از شناسایی شدن توسط رژیم، ماسک پوشیده بودند - علیه خامنه‌ای شعار می‌دادند.
🙏لطفا به اشتراک بگذارید    
شهریور 22, 1401

به یاد حبیب‌الله بدیعی، سولیست عاشقانه‌های رازآمیز

برگی پرگهر سفرنامه بلند و فراخ موسیقی ایران‌زمین در دفتر زمانه‌های خود، نامی را گرامی…
دی 23, 1400

گرامی‌داشت خاطره سرهنگ بهزاد معزی در نخستین سالگرد پرواز جاودانگی

in یادواره

by Super User

در نخستین سالگرد پرواز جاودانگی سرهنگ خلبان بهزاد معزی، مریم رجوی و جمعی از اعضای…