تیر 21, 1400

انعکاس تصویری خبرگزاری فرانسه از تظاهرات حامیان مبارزه مردم ایران در مقابل…

خبرگزاری تصویری فرانسه ۱۹تیر – در تظاهرات حامیان مبارزه مردم ایران، برای یک ایران آزاد…

آنا فوتیگا - وزیر خارجه لهستان (۲۰۰۹) عضو کمیته خارجی پارلمان اروپا
دوستان عزیز ایران آزاد، سال‌ها است که شما و ما در پارلمان اروپا تلاش می‌کنیم تا جهان آزاد را از وضعیت کشور زیبای شما آگاه سازیم. رژیم رئیسی که ما بدون توجه به‌شرایط اقتصادی، بهداشتی، اجتماعی و امنیتی به‌دقت آن را رصد می‌کنیم، یکی از رژیم‌های شرور وحشی است و ما همیشه باید این موضوع را مطرح کنیم. از حمایت من مطمئن باشید. من به رهبر شجاع شما خانم مریم رجوی احترام می‌گذارم. من فکر می‌کنم که نبرد شما شکوهمند است و مطمئن باشید که ما در کنار شما هستیم.
 
اینگرید بتانکور – کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری کلمبیا
نمی‌توانم باور کنم که اینجا هستم. بسیار، بسیار، بسیار خوشحالم که می‌توانم شما را ببینم و بسیاری از شما را در آغوش بگیرم و این‌که سرانجام حضوری همدیگر را می‌بینیم، آن‌هم بعد از ۲سال تماس مجازی. این لحظهٔ بسیار، بسیار فوق‌العاده برای من است و شما می‌دانید وقتی داشتم به‌اشرف۳ می‌آمدم، به‌همان اندازه که افق دنیای ما به‌نظر ابری می‌آید، چون طبعاً نمی‌توانیم به‌اینجا بیاییم و به‌مردم اوکراین فکر نکنیم و می‌دانم که یک هیأت از اوکراین در اینجا حضور دارد، اجازه بدهید درود بفرستم به‌پرزیدنت زلنسکی، دوست ما و قهرمان ما. ما او را دوست داریم، او را دوست داریم چون به‌نحوی او هم جزیی از ماست، مانند مریم از آن دسته از رهبرانی است که جنگ را در هر کجا که باشد و و هر وقت که لازم باشد به‌پیش می‌برد؛ مثل مریم، قهرمان ما، رهبر این مقاومت. داشتم می‌گفتم: به‌همان اندازه که افق ابری به‌نظر برسد، واقعیت این است که ما اینجا در جایگاه امید هستیم. اینجا جایگاه امید است، مکانی است که تغییر از آنجا شروع می‌شود و امروز بسیار خوشحالم، نه‌تنها به‌این دلیل که خبرهای خیلی، خیلی خوبی داریم. بسیار غمگین و مأیوس شده بودم، وقتی شنیدم که پارلمان بلژیک معاهده بین بلژیک و (رژیم) ایران را پذیرفته است، چون همگی می‌دانیم که این به‌چه معنی است: مصونیت برای جنایتکاران. اما بعد، دوباره به‌همهٔ کسانی فکر می‌کردم که توسط این حکومت جنایتکار و تروریست حاکم بر ایران به‌گروگان گرفته شده‌اند که افراد بی‌گناه را نگه داشته تا بتواند آنها را با جنایتکارانش مبادله کند. و بعد وقتی شنیدم عدالت در بلژیک بپا خاسته و واکنش نشان می‌دهد. این دوباره و دوباره و دوباره من را امیدوار می‌کند
گمان می‌کنم آنها که در تهران هستند باید خیلی خشمگین شده باشند. گمان می‌کنم آنها بسیار، بسیار پریشانند که ما اینجا هستیم، صحبت می‌کنیم و مسرور هستیم؛ و دربارهٔ این حقیقت صحبت می‌کنیم که می‌دانیم مردم ایران آمادهٔ تغییر هستند. بحران اقتصادی، تورم، کاهش نرخ ارز، گسترش فقر، فساد و همواره فساد. هم‌چنین می‌دانیم، در حالی‌که ما داریم صحبت می‌کنیم، جهان علائم تغییر دوران را نمی‌بیند. سرنوشت چنین است، به‌نظر می‌رسد که جهان هرگز نمی‌تواند علائم تغییر دوران را ببیند.
مثلاً در سال۱۹۷۰، جهان درک نکرد که شاه یک دیکتاتور فاسد و بی‌رحم است که مورد تنفر مردم است. آنها فکر می‌کردند، و من از پرزیدنت کارتر نقل‌قول می‌کنم که می‌گفت (ایران) «جزیرهٔ ثبات» است و آن‌را بهترین متحد آمریکا می‌دانستند. و اطلاعات مرکزی ۵ماه قبل از قیام علیه شاه گفت که ایران در موقعیت انقلاب یا پیش از انقلاب نیست. این ماهها قبل از سقوط رژیم بود. بله دنیا وقایعی را که در پیش بود پیش‌بینی نکرد، همان‌طور که سقوط دیوار برلین را پیش‌بینی نکرد و یا ظهور جنگ جهانی دوم را پیش‌بینی نکرد. اما امروز ما می‌دانیم که دوران تغییر فرا رسیده است. این‌را می‌دانیم چون آنچه در بلژیک اتفاق افتاد برای من طعم نوعی از مماشات به‌سبک دیپلماسی چمبرلین را داشت که به‌یک تراژدی تبدیل شد. اما می‌بینید که در بلژیک عدالت بیدار می‌شود و به‌نام مردم واکنش نشان می‌دهد. آنچه از آن تجربه می‌کنیم این است که با تغذیهٔ این هیولا، مقاومت هم گسترش می‌یابد؛ مقاومت ما، این مقاومت. بسیار تحت‌تأثیر قرار گرفته‌ام که می‌بینم رئیس‌جمهور پیشین لهستان در اینجا حضور دارد و با ما تجارب مبارزه‌اش را برای آزادی به‌اشتراک می‌گذارد. او یک الگوی زنده از این است که چطور داوود می‌تواند بر جالوت غلبه کند و همهٔ ما اینرا می‌دانیم و این بخشی از تاریخ است. تاریخ این‌چنین وقایع را رقم می‌زند و این‌چنین است که تاریخ به‌پیش می‌رود. و من مفتخرم که اینجا هستم و وحشی‌ها را به‌چالش می‌کشم؛ همان جنون و بی‌رحمی یک دیکتاتوری اهریمنی که زنان، بچه‌ها، نوجوانان و مردان را در ایران ربوده است و من افتخار می‌کنم که اینجا هستم، همراه با یکی از بلندآوازه‌ترین کانون‌های رزمندگان آزادی در جهان. شما چنین هستید، سازمان مجاهدین همین است.
ما باید به‌وضوح آنچه را که سازمان مجاهدین نمایندگی می‌کند بیان کنیم
علت آن اهمیت این مقاومت است که نیرویی سازمان‌یافته متشکل از افراد شجاع و قدرتمندی است که امید می‌بخشند، البته نه در حرف بلکه با عملشان امید می‌بخشند. نور را در هر گوشه‌یی از ایران می‌تابانند، در هر خانواده در ایران یک ایرانی هست که به مقاومت می‌پیوندد و می‌جنگد. برای آزادی می‌جنگد، برای عدالت می‌جنگد، برای حقیقت می‌جنگد، برای عشق می‌جنگد و برای خوبی‌ها می‌جنگد. و آنها از یک رهبر خارق‌العاده پیروی می‌کنند، زنی که به‌مشعل قیام تبدیل شده است:
مریم رجوی سمبل پایداری است و پایداری سازمان مجاهدین نیز به‌رغم همهٔ موانع افزایش می‌یابد. کانون‌های شورشی در سراسر ایران در حال گسترش هستند. آنها برای جنگیدن سازمان داده شده‌اند. سربازان و جنگجویانی بر روی زمین هستند که جان خود را به‌خطر می‌اندازند و آماده‌اند که جان خود را بدهند. و دلیلش این است که آنها یک هدف دارند، یک ساختار دارند، یک پلتفرم سیاسی دارند و البته دارای روح و روان هستند. روح و روان آن همانا رهبری مریم است که به‌آن عشق می‌ورزیم و الهام‌بخش جوانان، زنان و مردان و هم‌چنین کودکان در سراسر ایران است تا روز و شب برای عدالت و آزادی تلاش کنند و من افتخار می‌کنم که اینجا هستم
تا به شما ملحق شوم و این لحظات را با شما به‌اشتراک بگذارم، تا همان‌طور که خودم را یکی از خواهران شما می‌دانم، یک سرباز این آرمان برای تغییر باشم، برای عظمت، برای احترام و برای حقیقت.
زمان آن فرا رسیده است و ما این‌را می‌دانیم. زمان تغییر فرا رسیده و ما آن را حس می‌کنیم، هیچ جایی برای ترس و هیچ برگشتی وجود ندارد، تاریخ به‌جلو پیش می‌رود و ما می‌توانیم و من می‌توانم این‌را در چشمان شما ببینم، در این افق که پیش روی من است می‌توانم ایران جدید را ببینم که بر می‌خیزد؛ یک ایران دمکراتیک بر مبنای ارزش‌ها، بر مبنای برابری جنسی، جدایی دین و دولت و برقراری آزادی بیان و اجتماعات، بر مبنای منع تهدیدات اتمی. تاریخ، همگی ما را اینجا گردهم آورده است چون ما مردم هستیم، همان مردم جهان هستیم که با مردم ایران متحد شده‌ایم و با اشرفی‌ها متحد شده‌ایم، با رزمندگان آزادی در خیابانهای ایران در قیام در سراسر ایران متحد شده‌ایم، با رئیس‌جمهور منتخب مریم رجوی متحد شده‌ایم و همهٔ ما اینجا متحد شده‌ایم که اعلام کنیم تغییر توقف‌ناپذیر است و همان‌طور که جو لیبرمن پیش از من گفت، ما خواهیم گفت: حاضر، حاضر، حاضر.  
🙏لطفا به اشتراک بگذارید    
شهریور 29, 1399

#مریم_رجوی - جنبش دادخواهی - از قسمت اول تا قسمت ششم -…

in جنبش دادخواهی

by Super User

جنبش دادخواهی- قسمت اول جنبش دادخواهی- قسمت دوم جنبش دادخواهی- قسمت سوم جنبش دادخواهی- قسمت…
ارديبهشت 20, 1399

تبیین جهان- شماره ۲۳

in تبیین جهان

by Super User

مرداد 13, 1399

اجلاس سه روزه شورای ملی مقاومت ایران در آغاز چهلمین سال تأسیس…

اجلاس سه روزهٔ شورای ملی مقاومت ایران در آغاز چهلمین سال تأسیس شورا استاد جلال…