تیر 21, 1400

#FreeIran2021 رویترز: حامیان مقاومت ایران در برلین دست به اعتراض زده و…

خبر گزاری رویترز در رابطه با تظاهرات بزرگ حامیان اپوزیسیون ایران در برلین نوشت: روز…
مرداد 17, 1401

سخنرانیهای، سناتورها، نمایندگان پارلمان، شخصیتهایی سیاسی، نظامی، علمی، فرهنگی و مقامات پیشین…

پیام تونی کلمنت در اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و بایدhttps://vimeo.com/737312190پیام…
مرداد 10, 1401

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در اشرف۳

in کهکشان - روز اول

by Super User

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در اشرف۳https://youtu.be/1KgMwhbMJ0ohttps://youtu.be/gkcg9r5PUfM
مرداد 05, 1400

گردهمایی جهانی ایران آزاد؛ سخنرانی اریک ابتز، تونی کلمنت، جودی اسگرو، وین…

سخنرانی سه وزیر سابق از کانادا، یک وزیر سابق از فرانسه، یک وزیر سابق از…
تیر 25, 1400

یانز یانشا، نخست‌وزیر اسلوونی: اسلوونی هرگز از حمایت از حقوق‌بشر دست برنمی‌دارد

اسلوونی هرگز از حمایت از حقوق‌بشر دست برنمی‌دارد۱۲ ژوئیه ۲۰۲۱ یانز یانشا، نخست‌وزیر اسلوونی در…
مرداد 10, 1401

سخنرانی شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، تام تیلیس، جین…

سناتور تام تیلیس- عضو کمیته قوای مسلح و کمیته قضایی در سنای آمریکا سلام. من…

سخنرانی شش تن از اعضای پارلمانهای آلمان، ایتالیا، سوئد، نروژ و کانادا
کریستوف دفریس – نماینده مجلس فدرال آلمان
خانمها و آقایان، دوستان عزیز ایرانی به شما شرکت‌کنندگان در کنگرهٔ ایران آزاد و به‌ویژه به اعضای انجمنهای ایرانیان مقیم آلمان از حوزه انتخاباتی من در هامبورگ درود می‌فرستم. چند هفتهٔ پیش جمهوری اسلامی یک رئیس‌جمهوری جدید منصوب کرد. با ابراهیم رئیسی شخصی منصوب شد که در اتحادیه اروپا و ایالات‌متحده به‌دلیل جنایاتش علیه بشریت در لیست تحریم‌ها قرار دارد. برای یک ایران آزاد و دمکراتیک که عضو شناخته شده‌یی از جامعهٔ بین‌المللی خواهد بود نیاز به تغییر رژیم است؛ یعنی پایان حکومت دینی در ایران. من از درخواست عفو بین‌الملل حمایت می‌کنم تا حقیقت در مورد کشتار زندانیان سیاسی در سال۱۹۸۸ و نقش ابراهیم رئیسی در آن آشکار شود. او باید تحت پیگرد قضایی قرار گیرد. اما صدور ایدهٔ انقلاب به جهان نیز یکی از اهداف اصلی آخوندهای حاکم بر ایران است که می‌توانیم آن را در آلمان هم احساس کنیم. در زادگاه من، هامبورگ، رژیم آخوندی نهادهای مختلفی را تأمین مالی و هماهنگ می‌کند که نظام بنیادینِ آزاد و دمکراتیک را تهدید می‌کنند و انسجام اجتماعی ما را در آلمان به‌خطر می‌اندازند. نماد بارز این موضوع، مرکز اسلامی‌ هامبورگ (IZH) است. مسجد گنبد آبی در کرانهٔ رود اَلستر (Alster) برای گسترش ایدئولوژی افراطی و جذب افراطیون اسلامی مورد سوء‌استفاده قرار می‌گیرد و به‌همین دلیل است که من و حزب دموکرات مسیحیِ هامبورگ - در یک تصمیم مشترک قبلی- خواستار پایان همکاری دولت با مرکز اسلامی‌ هامبورگ و بررسی ممنوعیت فعالیت این مرکز هستیم؛ این‌که اکثریت مردم ایران با امتناع از رأی دادن، غیرقانونی بودن انتخابات این رژیم را گواهی داد، صحیح است و این نشانه، شایستهٔ قدردانی صریح و آشکار است. صدای مردم ایران برای آزادی و دموکراسی غیرقابل کتمان است. زنان و مردان شجاع و بی‌باکی که جان خود را در خیابان‌ها به‌خطر می‌اندازند، شایسته توجه ما و نیز شایسته حمایت جامعهٔ جهانی هستند. اپوزیسیون دمکراتیک شورای ملی مقاومت و طرحِ ایران آزاد جایگزین مناسبی برای دیکتاتوری مذهبی در ایران است. من در کنار مردم ایران در مسیر آزادی و دموکراسی می‌ایستم. مطمئن باشید که ما آنچه را روی می‌دهد، می‌شنویم و در کنار شما خواهیم ایستاد. برای شما در این کنگره، آرزوی موفقیت می‌کنم و مشتاق آینده‌یی خوب برای ایران در آزادی و دموکراسی هستم. با درود صمیمانه از هامبورگ؛ موفق باشید.
آنتونیو تاسو – نماینده پارلمان ایتالیا
رئیس‌جمهور مریم رجوی، میهمانان محترم،
نمایندگان برجسته و به‌خصوص خواهران و برادران ایرانی
انتخابات جعلی ریاست‌جمهوری رژیم ایران از یک‌طرف و بایکوت صندوقهای آرا توسط مردم ایران از طرف دیگر و به‌خصوص فعالیت‌های مستمر و گسترش یابنده واحدهای مقاومت در بسیاری از شهرهای ایران نشانگر وضعیتی بی‌سابقه در ایران هستند. یعنی این‌که حکومت مذهبی ایران به پایان خط رسیده است. وضعیت فاجعه‌بار اقتصادی در کشور، به‌دلیل سیاست تهاجمی رژیم و فساد و ناتوانی افراد آن، راهی جز قیام برای تغییر رژیم باقی نمی‌گذارد.
ریاست جمهوری رئیسی، چهره واقعی و منحصر به‌فرد رژیم را نشان می‌دهد، چهره‌ای وحشیانه که هیچ مخالفتی را قبول نمی‌کند. اکنون که مردم ایران از رژیمی که آنها را تحت فشار قرار می‌دهد تقریباً به‌طور کامل فاصله گرفته‌اند، غرب، اروپا و ایتالیا منتظر چه چیزی هستند تا اعلان کنند که در کنار مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها قرار دارند؟
شورای ملی مقاومت ایران به ریاست خانم مریم رجوی، ایده‌ها و برنامه خود را در یک پلتفرم ده ماده‌ای برای آینده ایران به‌وضوح بیان کرده است. غرب باید پس از این سالهای فاجعه‌بار حکومت دینی حاکم بر ایران درک کند که رژیم ایران راه‌حل مسأله نیست، این رژیم علت بسیاری از مشکلات است. مهم است که ایرانیان در مبارزه برای آزادی و دموکراسی در کشورشان ما را در کنار خود ببینند.
خواهران و برادران ایرانی، من از سال۲۰۱۸ با اشتیاق زیاد مبارزه شما را دنبال می‌کنم. من بارها از مرکز اشرف۳ دیدار کرده‌ام و از مقاومت شما یاد گرفتم، از توانایی سازماندهی شما و از کارآیی عالی زنانی که آن را هدایت می‌کنند و مردانی که آن را اجرا می‌کنند.
من با قاطعیت و اعتقاد راسخ می‌خواهم که اروپا و ایتالیا انتخاب کنند که در کدام میدان قرار دارند، میدان شرافت انسانی، صداقت و شجاعت در سیاست، در طرف حقوق و آزادی. ما وظیفه داریم در طرف درست تاریخ قرار بگیریم. مبارزه مقاومت ایران و رهبری مریم رجوی این راه را به ما نشان می‌دهد. من همان‌طور که در این سال‌ها با همکارانم انجام داده‌ام، همیشه در کنار مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها خواهم بود، تا روزی که پیروزی آزادی ایران را در خیابانهای کشور جشن بگیریم.
ما همیشه با شما خواهیم بود!
استفانیا پتزوپانه نماینده پارلمان ایتالیا
سلام به خانم پرزیدنت رجوی و به میهمانان برجسته
سلام به‌همه شما که از سراسر جهان و از همه کشورها برای شرکت در گردهمایی جهانی برای یک ایران آزاد جمع شده‌اید.
من بسیار خوشحالم که امروز از این کنفرانس مهم حمایت می‌کنم، به‌ویژه بعد از این موضوع وخیم انتخابات جعلی و تحریم سراسری که در ایران رخ داد، جایی که ما باید این به‌اصطلاح انتخابات را که نه آزاد بود و نه عادلانه محکوم کنیم.
من با علاقه زیادی شرایط و وضعیت مردم ایران و هم‌چنین کارهای مقاومت ایران، شورای ملی مقاومت را دنبال می‌کنم. من هنوز هم می‌خواهم به حمایت کامل خودم از اهداف عادلانه و آزادیخواهانه شما در ایران، به شما اطمینان بدهم.
در ایتالیا، ما با بسیاری از همکاران پارلمانترمان به‌نحوه برخورد اتحادیه اروپا نسبت به ایران انتقاد داریم ما به این امر ادامه داده و اصرار خواهیم ورزید که روابط با ایران باید منوط به بهبود وضعیت حقوق‌بشر باشد. اکنون، این واقعیت ضروری و در اولویت باید باشد.
ما نباید اجازه دهیم که اعتقادات عمیق ما لکه‌دار شود و ملتهای اتحادیه اروپا نباید شخصی مانند رئیس‌جمهور فعلی را به‌عنوان مرجع ایران برای اروپا و جهان بپذیرند.
ما با تمام توان به حمایتمان ادامه خواهیم داد تا مردم شجاع ایران بدانند که آنها تنها نیستند و این‌که ما با آنها هستیم، با شما هستیم و شما را خواهیم شنید، ما با یک رژیم خودکامه و زن‌ستیز روبه‌رو هستیم که روزبه‌روز اعمال او علیه حقوق‌بشر بدتر می‌شود.
این رژیم به‌هر اعتراض و مخالفتی با شکنجه، زندان و سرکوب شدید، حتی علیه زنان و کودکان پاسخ داده است، اما ما با توجه به‌تجربه خود می‌دانیم که دیکتاتورها برای همیشه باقی نمی‌مانند، وقتی مردم برمی‌خیزند و تصمیم می‌گیرند که آینده خود را رقم بزنند. قدرت یک ملت در حال ظهور برای آزادی بسیار قوی‌تر است. زنده باد آزادی، زنده باد آزادی مردم ایران.
به همین مناسبت، من می‌خواهم حمایت خود را از برنامه ده ماده‌ای خانم مریم رجوی برای آینده ایران ابراز کرده و سلامها و احترام خودم را به شورای ملی مقاومت ایران و مردم شجاع ایران که برای چهار دهه بدون وقفه علیه استبداد تلاش کرده‌اند برسانم.
من می‌خواهم آخرین سلامهای خودم را به زنان ایرانی، به زنان اشرف۳ در آلبانی که آنها را ملاقات کردم و خاطرات زیادی از آنها به یاد دارم، تقدیم کنم.
از پشتیبانی من مطمئن باشید تا زمانی که ما آزادی و دموکراسی را در ایران برقرار کنیم.
با تشکر، رئیس‌جمهور عزیز مریم رجوی، از همه شما ممنونم و سلامهای صمیمانه مرا بپذیرید.
مگنوس اسکارشون - نمایندهٔ پارلمان سوئد
از استکهلم و پارلمان سوئد به‌شما خوشآمد می‌گویم. تشکر می‌کنم از همهٔ شما که در این کنفرانس شرکت دارید. سپاسگزارم از شما که برای یک ایران آزاد فعالیت می‌کنید. به‌خصوص می‌خواهم از آن‌دسته از شما تشکر کنم که در داخل ایران هر روز با به‌خطر انداختن جان خود برای نیل به‌یک ایران آزاد فعالیت می‌کنید. من قبلاً نیز همراه شما دوستان در این کنفرانس‌ها شرکت کرده‌ام و می‌دانم چه‌قدر این فعالیت‌ها اهمیت دارد. این‌که مردم در ایران احساس کنند که این همه نفر، صدها هزار نفر برای آزادی از شما حمایت می‌کنند. اتفاقی که در ایران رخ داد (انتخابات)، یک نمایش مسخره و وحشتناک بیش نبود. این یک رژیم شرور است که از یک انتخابات جعلی یک رئیس‌جمهور بیرون آورده؛ این وحشتناک است.
من از دولت سوئد می‌خواهم که به‌جد متوجه عواقب سیاست خود باشد و به‌طور واقعی برای تحقق یک ایران آزاد تلاش کند. امیدوارم این گزینش که در آن فردی رئیس‌جمهور شد که هزاران نفر را به‌قتل رسانده باعث شود که دولت سوئد متوجه شود باید از مردم ایران حمایت کند و با اپوزیسیونی که در داخل ایران هم فعال است همکاری کند. با تشکر زیاد از استکهلم که توانستم با شما باشم و تشکر بسیار از تلاش‌هایتان.
به‌امید دیدار
گیر تو سکه‌دال –عضو کمیتهٴ خارجی و دفاع پارلمان نروژ
سلام. نام من گیر تو سکه‌دال است، نمایندهٔ پارلمان نروژ از حزب دمکرات-مسیحی و عضو کمیتهٴ امور خارجی هستم و از کنفرانس بین‌المللی آنلاین شورای ملی مقاومت برای یک ایران آزاد حمایت می‌کنم و برای شما در مبارزهٴتان علیه دیکتاتوری رژیم آخوندی به‌این دلایل حمایت می‌کنم:
وضعیت وحشتناک حقوق‌بشر در ایران، وضعیت بحرانی و انفجاری جامعه به‌دلیل سرکوب وحشیانه، فقر، بیکاری، فساد گستردهٔ همهٔ مقامات، رشوه‌خواری، اختلاس، اعدام و استفاده سیستماتیک از شکنجه، فعالیت‌های مخرب منطقه‌یی رژیم، حمایت و صدور تروریسم در جهان توسط آن و برنامهٔ تهاجمی موشکهای بالستیک و برنامهٔ اتمی مخفی آن.
مطمئنم که چشم‌انداز همهٔ اینها در این کنفرانس مورد بحث قرار خواهد گرفت.
از طرف دیگر، اعتصاب‌های فزایندهٔ مردمی، تظاهرات و اعتراضات به‌خاطر فروپاشی اقتصادی و بحرانهای عمیق سیاسی-اجتماعی، نشانگر تمایل مردم به‌ایجاد یک جمهوری آزاد و دمکراتیک، بدون اعدام، بدون هیچ‌گونه تبعیض جنسی، تبعیض مذهبی یا قومی و یک ایران غیراتمی است که به‌ترویج حقوق‌بشر، پیشرفت و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با همسایگان خود می‌پردازد.
من کنار آنها می‌ایستم. جهان باید درک کند که این رژیم مذهبی بسیار ضعیف شده و ما باید در کنار مردم ایران و جنبش مقاومت آنها باشیم.
هم‌چنین معتقدم که برنامهٔ ۱۰ماده‌یی ارائه‌شده توسط رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران خانم مریم رجوی و فراخوان وی برای ایجاد یک جمهوری دمکراتیک در ایران بر اساس انتخابات آزاد و منصفانه، جدایی دین و دولت، برابری برای زنان، منع تبعیض اقلیت‌های دینی و قومی و یک ایران غیراتمی، سیاست هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با کشورهای همسایه و پیروی از قوانین و کنوانسیونهای بین‌المللی قادر به‌حل همهٔ بحرانهای سیاسی و اجتماعی در ایران و برقراری ثبات در منطقه است و این مطمئناً شایستهٔ حمایت ما است.
از شما ممنونم که مرا دعوت کردید. موفق باشید.
جیمز بزن – نایب‌رئیس کمیتهٴ دفاع ملی پارلمان کانادا، وزیر دفاع سایه
عصر به‌خیر. مایهٔ افتخار است که به‌همهٔ شرکت‌کنندگان در اجلاس امسال جهانی ایران آزاد بپیوندم.
ابتدا می‌خواهم حمایت قاطع و تحسین خود را نسبت به‌سخت‌کوشی همهٔ شما برای تحقق آینده‌یی بهتر در یک ایران آزاد و دمکراتیک ابراز کنم.
این نبردی طولانی و سخت بوده و هر بار که به‌سخنرانی در این‌جا دعوت می‌شوم یا با جامعهٔ ایرانیان در کانادا دیدار می‌کنم، تحت‌تأثیر استواری و شجاعت مردم ایران قرار می‌گیرم. شما بی‌امان مبارزه می‌کنید و باید هم برای تمام ایران چنین بکنید.
برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی به‌روشنی هدف نهایی ما را برای یک آینده عادلانه، دمکراتیک، آزاد و صلح‌آمیز برای همهٔ ایرانیان ترسیم می‌کند.
این هم‌چنین برای من یادآور آن است که کانادا چه‌قدر می‌تواند و باید در این زمینه برای حمایت از خانم رجوی و همهٔ شما کار کند تا آن ایران و آینده‌یی را که شایستهٔ آن هستید به‌دست بیاورید. ایرانی که به‌حقوق‌بشر، حکومت قانون، آزادی، دموکراسی و آزادی‌های فردی احترام می‌گذارد.
در تمام مدتی که من عضو پارلمان بوده‌ام، یکی از لحظاتی که خیلی به‌آن افتخار می‌کنم در سال۲۰۱۷ بود وقتی که سناتور رینل اندریچاک و من موفق شدیم لایحهٔ «عدالت برای قربانیان مقامات فاسد خارجی» را که قانون سرگیی مگنیتسکی کانادا است به‌اتفاق آرا در سنا و پارلمان به‌تصویب برسانیم.
این یک لحظهٔ بزرگ و مملو از احساس بود. پارلمان موضع روشنی گرفته بود و برای دولت فدرال ابزار لازم را برای مقابله با فساد بین‌المللی و نقض حقوق‌بشر و هم‌چنین افشای ماهیت مستبدان، دیکتاتورها و مقامات دزد فراهم کرد.
جنایات تروریستی علیه کانادایی‌ها در هر کجای جهان باید توسط مقام‌های مربوطه مورد تحقیق قرار گیرد. اصلاً کافی نیست که این امور را در دست رژیم‌های خون‌ریز تروریستی قرار دهیم و حرف آنها را بر سر آنچه که اتفاق افتاده باور کنیم.
بگذارید به‌روشنی بگویم: سپاه پاسداران یک نهاد تروریستی است. من این‌را می‌دانم، شما هم می‌دانید. پارلمان کانادا لایحه‌یی را برای اعلام این امر در ژوئن۲۰۱۸ به‌تصویب رساند و همین ماه گذشته، دادگاه عالی انتاریو حکم کرد که سپاه پاسداران یک سازمان تروریستی است.
لذا امروز، من به‌همراه دیگر پارلمانترهای همفکر کانادایی، متعهد می‌شویم برای تمامی مبارزان دموکراسی ایران بجنگیم و تضمین کنیم که کانادا اقدامات بیشتری را برای حمایت از شما و تحقق آرزوهایتان برای یک ایران آزاد و فراگیر انجام دهد. با هم ما موفق خواهیم شد. متشکرم.
🙏لطفا به اشتراک بگذارید    
اسفند 02, 1399

سلبریتی ها چهره‌ی دیگه‌ی همین نظام هستن!

in شورشگران

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=MF_tm8ghNng
خرداد 28, 1399

مسعود رجوی - سخنرانی در میتینگ امجدیه - چه باید کرد؟ -…

چه باید کرد؟! به‌مناسبت سالگرد سخنرانی برادر مجاهد مسعود رجوی در ۲۲خرداد۵۹در میتینگ بزرگ امجدیه…
مرداد 11, 1399

اجلاس سه روزه شورای ملی مقاومت ایران در آغاز چهلمین سال تأسیس…

دکتر منوچهر هزارخانی، مسئول کمیسیون فرهنگ و هنر شورای ملی مقاومت ایران: به مریم و…
شهریور 08, 1399

ماجرای قتل‌عام زندانیان سیاسی ـ اعدام بیماران شماره شش

in جنبش دادخواهی

by Super User

حیدر یوسفلی ـ زندانی سیاسی سالهای ۶۰ تا ۶۴ و ۶۵ تا ۷۲: «محسن محمدباقر…