محسن حسن کاویار: «خواهر مریم سلام. خیلی خوشحالم که این لحظه در خدمت شما هستم اینجا ایستادن یعنی صدق، باید در نقطه صدق کامل باشی، خواهر مریم ما در نشستهای سال ۷۴ با برادر، من خودم لحظات زیادی با برادر داشتم این مجاهدینی که اینجا هستند، کما این‌که خود من هیچوقت لحظاتم در سازمان، جدای از لحظاتی که با برادر عهد و پیمان بستم نبوده است».
مجاهد پاکباز اشرفی، محسن  حسن  کاویار پس از ۳۶ سال نبرد بی‌وقفه با رژیم آخوندی در صفوف مجاهدین و ارتش آزادیبخش ملی ایران، پس از نبردی سخت و دلیرانه با بیماری در آلبانی درگذشت و به سوی یاران صدیق و شهیدش پرکشید.
محسن حسن کاویار فرزند دلاور مردم کرمانشاه متولد ۱۳۴۴ در آذر۱۳۶۶ هنگامی که در سربازی اجباری در جنگ ضدمیهنی بود، در عملیات عین‌خوش ارتش آزادیبخش ملی ایران اسیر شد، اما چند ماه بعد در زمانی که فرمانده ارتش آزادیبخش او را آزاد کرد تا به ایران نزد خانواده‌اش برود امتناع کرد و متعاقباً به صلیب‌سرخ هم نوشت که می‌خواهد در ارتش آزادیبخش با مجاهدین بماند و با رژیم خمینی بجنگد.

محسن دلیر و جنگاور در عملیات فروغ جاویدان و عملیات مروارید و چندین مأموریت رزمی در سالهای ۱۳۷۶ و ۱۳۷۸ شرکت داشت. در دوران ۱۴ ساله نبرد و پایداری در اشرف و لیبرتی و در برابر بمبارانها و محاصره و حملات زمینی و موشکی و شکنجه روانی با ۳۲۰ بلندگو با پاکبازی و به بهای جان، ایستادگی کرد. از جمله در حماسهٔ فروغ ایران در ۶ و۷ مرداد ۱۳۸۸ در صف مقدم پایداری در برابر حملهٔ وحوش و مزدوران نیروی قدس به‌سرکردگی دژخیم سلیمانی شرکت داشت. او هم‌چنین در حملات موشکی وحوش قاسم سلیمانی در لیبرتی در عراق با روحیهٔ انقلابی و رویکرد مجاهدی و با شجاعت حداکثر مقابله می‌کرد.
مجاهد اشرفی محسن حسن کاویار در نقشه‌مسیر سال۱۳۹۰ خودش در این مورد نوشته است:«مشخص باشد مجاهدان اشرف در محاصره و با دست خالی به این پیروزیها رسیدند لذا یقین دارم همهٔ این دست‌آوردها محصول انقلاب خواهر مریم است که محقق شد و به‌گل نشست و نتیجه داد و امروز همه دارند آن را به‌چشم می‌بینند. مجاهدین اشرف با عزم حداکثر و جنگ صد برابر توان سرنگونی رژیم ولایت فقیه را دارند و اشرفیان عهد بسته‌اند با جنگ صد برابر آزادی و پیروی را برای خلق قهرمان به‌ارمغان ببرند و چنین خواهد شد».
او در سال ۱۳۹۲ در زندان لیبرتی و در زیر موشک‌بارانهای مهیب نیروی تروریستی قدس به فرماندهی جلاد قاسم سلیمانی هم نوشت:
«با ایمان راسخ و بدون شکاف به‌این که آنچه در لیبرتی و اشرف می گذرد ،عین کارزار سرنگونی است. در رزمگاه و میدان جنگ لیبرتی به‌عنوان یک مجاهد خلق سوگند یاد می‌کنم در این مسیر مرزبندی با دشمن خدا و خلق را لحظه‌یی از یاد نبرم و به‌عنوان یک مجاهد خلق سستی و ضعف و ذلت هرگز درخودم راه نخواهم داد»
هنگامی که وزارت اطلاعات در اسفند ۱۳۹۴ برخی از مزدوران را تحت عنوان خانواده مجاهدین به‌پشت دیوارهای لیبرتی آورد و از جمله اسم او را صدا می‌زدند، محسن با ابراز خشم و تنفر گفت: من با ناپدری که وزارت اطلاعات برای بردن من نزد رژیم آورده است هیچ نسبتی ندارم. اینها خانواده‌های وزارتی هستند.
محسن قهرمان در تأکید و پافشاری بر عهد و پیمانهایش هم‌چنین در نقشه مسیرش برای سال۱۴۰۱ نوشت:
«یا علی امسال برای تجدید عهد بر سر قرار با تو شیر پیروزمند خدا و مقتدای تاریخی مجاهدان حاضر شدم آخر من مجاهد خودت هستم که به واسطه برادر مسعود این مسیر را شناختم همان‌طور که خودت گفتی اگر کوه‌ها بجنبند از جایت تکان نخواهی خورد من هم با همین شاخص بر سر عهد و پیمانهایم با برادر و خواهر مریم ایستاده‌ام»
او در سال۱۳۹۶ در جمع مجاهدین بر ماندن بر سر موضع و پیمانهایش تا به‌آخر تجدید عهد کرد:«سلام خواهر مریم خسته نباشید .خواهر مریم خیلی صحبت دارم بکنم ولی چون زمان نیست می‌گذارم برای دفعات بعد فقط تجدید عهدم را می‌خوانم.
تجدید عهد با انقلاب درونی مجاهدین در آستانه عاشورا
در آستانه شهادت پیشوای تاریخی مجاهدین، بار دیگر از سر نیاز خودم برای محقق کردن تعهد بزرگ سرنگونی ضروری می‌دانم که در این روز تاریخی برای این‌که بتوانم در این مرحله حساس از مبارزه به مسئولیتهایم آنطور که شایسته است قیام کنم تجدید عهد می‌کنم در مسئولیت‌پذیری هر چه بیشتر در نبرد سرنگونی رژیم ضدبشری آخوندی.
انشالله که در حضور خالق انقلاب و جمع خواهران و برادران مجاهدم شایستگی این تعهد بزرگ را داشته باشم و از آن روسفید بیرون بیایم.
مجاهد خلق محسن حسن کاویار حاضر حاضر حاضر
پیام تسلیت خانم مریم رجوی 
درود به مجاهد اشرفی محسن حسن‌کاویار، فرزند دلاور مردم کرمانشاه، که پس از۳۶ سال رزم دلیرانه با جلادان حاکم سرفراز و رستگار شد. 
به همرزمان و یاران این مجاهد صدیق تسلیت می‌گویم و تأکید می‌کنم که انتخاب مسیر مجاهدت و نبرد بی‌امان با پلیدترین دشمن ایران و ایرانی و پایداری و وفای به عهد محسن تا آخرین نفس زندگی، نمونه دیگری از عزم جزم مردم ایران برای برکندن ریشهٔ استبداد دینی است. 
یقین دارم که جوانان شورشگر، مخصوصاً در کرمانشاه، راه و رسم جنگاوری محسن را در خیزش و قیام علیه رژیم جلادان ادامه می‌دهند و همرزمان مجاهدش جای او را با تعهد و عزم مضاعف پر خواهند کرد.
 
لطفا به اشتراک بگذارید:     
🙏لطفا به اشتراک بگذارید